Xiaomi E-Kitap okuyucu yolda

E-kitap okuyucu pazarında Kobo, Nook, PocketBook vb. firmalar olsa da rekabetin oldukça az olduğunu söyleyebiliriz. Amazon‘un Kindle E-kitap okuyucuları tek başına pazarı domine etmeyi başarıyor. Görünen o ki Xiaomi geliştirdiği E-kitap okuyucu ile Amazon’a yeni bir rakip olacak.

Alt markalarla sunulabilir

Bildiğiniz üzere Xiaomi eser çeşitliliği konusunda epeyce tezli. Diş fırçasından, elektrikli scootera kadar farklı eserlere sahip. Bu eserlerin birden fazla direkt olarak Xiaomi ismini kullanmak yerine Mijia, Viomi vb. markalar altında yer alıyor. Yeni E-kitap okuyucu da Xiaomi’nin bu alt markalarından biri ile sunulabilir. Özelikle halihazırda bu biçim konut eserlerinin yer aldığı Mijia markası öne çıkıyor.
Ortaya çıkan görsellerden kestirim yürütmek gerekirse 8 inç civarı ekran boyutuna sahip okuyucu göreceğiz. Özellikleri ise Kindle aygıtlardan çok da farklı olmayacaktır. MediaTek yonga seti, 2 GB’a kadar RAM üzere donanımlar dal standardı halinde. 
Xiaomi yöneticilerinden Xiao Mu ve Li Chuangqi geçtiğimiz yılın Kasım ayında E-kitap okuyucu geliştirilmesiyle ilgili kimi bilgiler vermişti. Bu yüzden sızıntının gerçek olma ihtimali oldukça yüksek. Aygıtın en geç önümüzdeki hafta tanıtılacağını dair bilgiler de bulunuyor. Eserleri uygun fiyat odaklı olan Xiaomi, E-kitap okuyucu pazarını etkileyebilecek mi daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu