Xiaomi iki yeni akıllı hoparlör çıkardı

Xiaomi dün Çin’de yeni eserlerini tanıttığı büyük bir lansman etkinliği düzenledi. Aktifliğin ana duyurusu şirketin yeni jenerasyon fitness bilekliği Mi Band 4 oldu. Ayrıyeten Xiao AI isimli sanal asistan ile gelen iki yeni akıllı hoparlör de tanıtıldı.
Xiao AI Speaker Universal Remote Edition ve Xiao AI Speaker Play olarak piyasaya uzunluk gösterecek hoparlörlerin her ikisi de dikdörtgen prizma dizaynına sahip. Bununla birlikte genel olarak aynı özellikleri sunduklarını da belirtelim.

Ev aletlerini denetim edebiliyorlar

Xioami’nin, 5.000’den fazla eser çeşidine bağlanabildiğini söylediği bu hoparlörler, akıllı mesken aletleri için bir kontrol merkezi vazifesi yapabiliyor. Ampuller, TV’ler, buzdolapları, termostat ve mikrodalga fırınlar üzere yaygın olarak kullanılan neredeyse tüm ev aletlerini denetim etme özellikleri var. Ayrıyeten sesli komutlarla kullanılabildiklerini belirtelim.
Xiao AI Speaker Universal Remote Edition diğer cihazlara WiFi, Bluetooth ve Kızılötesi üzerinden bağlanabiliyor. Play modelinin ise yalnızca WiFi ilişkisi kullanabildiği belirtildi. Hoparlörler sırasıyla 29 dolar ve 24 dolar fiyatla satılacak.

Başa dön tuşu