Xiaomi Mİ Band 5’ten haber var! Ne zaman tanıtılacak?

Giyilebilir teknoloji dalına en çok değer veren şirketlerden birisi olan Xiaomi, yakın vakitte akıllı bileklik serisinin son halkası olan Xiaomi Mi Band 5‘i bizlerle buluşturmayı hedefliyor. Daha öncesinde 3 Nisan gününde tanıtılması düşünülen akıllı bileklik için tarih son anda değiştirilmişti. Bu ertelemenin altında yatan en kıymetli faktörlerden birisi olarak ise koronavirüs pandemisi gösterildi. Lakin son gelen haberlere nazaran o denli görünüyor ki bileklik bizi daha fazla bekletmeyecek.

Xiaomi Mİ Band 5’ten haber var! Ne vakit tanıtılacak?

Giyilebilir teknolojide kullanıcılara hem ucuz hem de kaliteli eserler sunmayı hedefleyen Xiaomi, bunun bir örneğini de Mi Band 5 ile göstermiş olacak. Kestirimlere nazaran kelam konusu akıllı bilekliğin fiyatı 200-250 TL bandında olacak. Daha öncesinde tanıtım tarihi olarak 3 Nisan işaret edilen bileklik için bu sefer kesin bir tanıtım tarihi verilmiyor. Lakin gelen haberler Xiaomi Mi Band 5‘in bu yıl içerisinde kesin olarak tanıtılacağını söylüyor.

Yapılan bir paylaşıma nazaran 14 Mayıs’ta bahsi geçen aygıtın sertifikasının çıktığı görülüyor. XMSH02HM kodu ile görünen aygıtın Mi Band 5 olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bunun haricinde Mi Band eserlerinin üretimini gerçekleştiren Huami‘nin CEO’su da Xiaomi Mi Band 5‘in bu yıl piyasaya çıkacağını lakin şimdilik tarih vermekten kaçındığını söz ediyor.

Başa dön tuşu