Yeni güncelleme ile PlayStation 4’e gelen yenilikler!

Sony, PlayStation 4 için yayınladığı 7.00 güncellemesi ile oyun konsollarına kimi yeni özellik getirdi. Sony bu güncelleme ile daha çok, ağ ilişkisi, ses ve ağ performansına odaklanmış görünüyor.

Yeni güncelleme ile PlayStation 4’e gelen yenilikler!

Sony geçtiğimiz gün PlayStation 4 kullanıcıları için yeni bir güncelleme yayınladı. Güncellemenin en dikkat çeken özelliği ise Android kullanıcıları için oldu. Daha evvel, oyunları telefonunuzdan oynamanızı sağlayan Remote Play isimli uzaktan oynatma özelliği, yalnızca iOS aygıtlarında ve Sony Xperia telefonlarda kullanılabiliyordu. Lakin şirket, yeni güncelleme ile birlikte bu özelliği, Android 5.0 ve üzeri yazılıma sahip telefonlar için de kullanıma sundu.

İşte PlayStation 4 oyunlarını, Android telefonunuzda oynamak için yapmanız gerekenler;

PlayStation 4 konsolunuzun internete bağlı olduğundan emin olduktan sonra buraya tıklayarak, PS4 Remote Play uygulamasını Google Play Store’dan indirerek telefonunuza yükleyin.

Kurulum gerçekleştikten sonra uygulamayı açarak PSN (PlayStation Network) kimliğinizle oturum açınız.

Bu sürecin akabinde uygulama otomatik olarak Wi-Fi aracılığıyla PlayStation 4 cihazını arayıp bulacak ve bağlanacak. Sonrasında ise konsolunuzdaki oyun akışını, telefonunuzdan denetim edebilirsiniz.

Eğer bu süreçleri eksiksiz ve meselesiz olarak gerçekleştirdiyseniz artık konsolunuzdaki oyunları cep telefonunuzdan oynayabilirsiniz.

Ek olarak belirtelim ki; şayet internet irtibat kaliteniz düşük ise, Remote Play uygulamasının ayarlar kısmından imaj kalitesini düşürerek daha sağlıklı bir oyun performansı sağlayabilirsiniz.

Başa dön tuşu