Yenilenen Huawei MateBook D serisi tanıtıldı

HUAWEI Tüketici Elektroniği Kümesi, FullView ekranıyla öne çıkan ultra hafif HUAWEI MateBook D Serisi’ni Barselona’da düzenlediği lansmanda duyurdu. Genç kullanıcılar için tasarlanan, farklı ekran boyutlarına sahip yeni Matebook D Serisi, güncellenen özellikleriyle ve şık dizaynıyla öne çıkıyor.

Yenilenen Huawei MateBook D serisi tanıtıldı

HUAWEI, yenilenen Matebook D Serisi’ni kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Yenilenen teknolojisiyle akılcı bir diz üstü bilgisayar tecrübesi sunmaya hazırlanan MateBook D Serisi, hafif donanımı, FullView ekran özellikleri, güçlü performansı ve sağlam donanımıyla pazardaki yerini alacak. HUAWEI Share dayanağı de dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik ile daha da güçlenen MateBook D Serisi, oyun ve multimedyadan okul ve iş gereksinimlerine kadar, birçok muhtaçlığı problemsiz bir halde karşılamak için ülkü bir seçenek.

HUAWEI PC ve Tablet Eser Kısmı Lideri Wang Yinfeng, eserle ilgili yaptığı açıklamada; “Bilgisayar kategorisi eserlerimizde, her yenileme periyodunda farklı tecrübeler sunma misyonumuzu bu seride de sürdürüyoruz. HUAWEI MateBook D ile genç tüketicilerimiz için en âlâ kullanıcı tecrübesini sunmaya odaklandık. Şık tasarımı ve güçlü yapısıyla yeni MateBook D serisi, üretkenlik yeteneklerinin yanı sıra, oyunlarda da eksiksiz bir performans sergilemek için tasarlandı” dedi.

HUAWEI FullView ile gerçekçi ekran deneyimi

HUAWEI, yenilikçi FullView ekran teknolojisini ultra ince çerçeve dizaynıyla entegre ederek, akıllı telefon teknolojisindeki deneyim ve uzmanlığını bu kategoriye de yansıttı. 5,3 mm inceliğindeki ultra ince çerçevesi ile MateBook D serisi, yüzde 87’lik ekran/gövde oranına sahip. İncelen çerçeveler ve entegre kamera, aygıtın form faktörünü daha kompakt bir hale getirirken, bu kategorideki en güzel görüntüleme tecrübelerinden birine imza atıyor. Parlama önleyici 16: 9 IPS paneliyle de dikkat çeken seri, Full HD 1920 × 1080 çözünürlük ve 178 dereceye kadar gövde açıklığı sunuyor. Kullanıcılar için daha güçlü göz muhafazası sağlayan düşük mavi ışık emisyonu ise TÜV Rheinland sertifikasına sahip.

Güçlü işlemci, sağlam performans

Tüm kullanım gereksinimlerine uygun olarak tasarlanan HUAWEI MateBook D AMD serisi, en yüksek performansı sunmak için AMD Ryzen işlemci dayanağına sahip. AMD Radeon Vega 8 Graphics ile son derece güçlü bir grafik dayanağı sunan seri, HUAWEI Shark Fin Fan 2.0, gelişmiş soğutma sisteminin yeni sürümünü de içeriyor. Bu sistem, dizüstü bilgisayar performansının artışı için hava akışını dinamik olarak optimize ediyor.

Serinin 10. jenerasyon Intel Core işlemcili sürümü de imaj ve görüntü düzenleme, 3D model oluşturma fonksiyonlarında ve oyunlarda kadar yüksek bir performans sunuyor. 2 GB yüksek süratli GDDR5 VRAM ve NVIDIA® GeForce® MX250 grafik kartı, imaj ve görüntü düzenleme vazifelerini 3,5 kat daha süratli gerçekleştirebiliyor. Bu donanım, en yüksek grafik özelliklerinde dahi akıcı bir oyun tecrübesi için de ülkü.

HUAWEI MateBook D Serisi’nin Intel ve AMD işlemcili modellerinin ayrıyeten kendi içinde 15 ve 14 inç versiyon seçenekleri de bulunuyor.

HUAWEI MateBook D Serisi’nin 15,6 inçlik versiyonu 357,8 × 229,9 × 16,9 mm, 14 inç’lik versiyonu ise 322,5 x 214,8 x 15,9 mm’lik boyutlara sahip. Serinin 56 WH güçlü piliyle, 9,5 saate kadar kesintisiz 1080p görüntü izlemek de mümkün.

HUAWEI MateBook D Serisi, 65W USB-C şarj aygıtı ile geliyor. Aygıt tıpkı vakitte ısı istikrarını korumak emeliyle, ısı ölçüsü aşikâr bir eşiği geçtiğinde şarj sürecini otomatik olarak durduran çok ısınma müdafaasına sahip. 8 GB çift kanallı DDR4 belleğe sahip HUAWEI MateBook D Serisi yüksek süratli PCIe arabirimi ile de kıymetli bir sürat avantajına imza atıyor. SSD ve SSD + sabit disk seçenekleri ise ek depolama alanı muhtaçlığı olan kullanıcılar için farklı seçenekler olarak sunuluyor. Aygıtın düşmesi durumunda sabit diskte saklanan dataları koruyan G-sensörü bilgi güvenliğini sağlarken, çift antenli WLAN modülü, gelişmiş ve aktif bir temas suratı sağlıyor.

Daha kolay ve akıllı bağlantı

HUAWEI MateBook D Serisi, yenilenen Huawei Share özellikleriyle temas özelliklerini de güncelledi. Bu yeni özelliklerle, HUAWEI MateBook ve akıllı telefonlarla daha kolay irtibat kuran arayüz, sürükle bırak özelliğiyle birlikte, akıllı telefona kaydedilmiş içeriği direkt dizüstü bilgisayarda görüntülemeyi de sağlıyor. Dizüstü bilgisayara bağlı etraf ünitelerinin, akıllı telefonlarda gezinti için de kullanılabildiği sistem, aygıtlar ortası geçiş yapmaksızın, taşınabilir uygulamalara meselesiz erişim sağlıyor.

Başa dön tuşu