Yenilenmiş Tesla Model Y, İlk Kez Görüntülendi

Tesla’nın 2025’te tanıtacağı yenilenmiş Model Y ilk kez kameralara yansıdı. Fotoğraf, modelin nasıl bir görünümle geleceği hakkında fikir edinmemizi sağlıyor.

Elon Musk yönetimindeki Tesla, satışa sunduğu birden fazla modeliyle dünyanın en büyük elektrikli otomobil şirketleri arasında yer alıyor. Firmanın, ülkemizde de Model Y aracıyla faaliyet gösterdiğini biliyorduk. Şimdi ise bu araç özelinde önemli bir gelişme yaşandı.

Tesla’nın tıpkı Model 3’te yaptığı Model Y’yi de yenilemesi bekleniyordu. Şimdi ise yenilenmiş Tesla Model Y ilk kez görüntülendi. ABD’nin Kaliforniya eyaletinde çekilen fotoğraf, Türkiye’de de görebileceğimiz yeni tasarımı gözler önüne serdi.

Yeni Model Y böyle gözükecek!

Tesla’nın “Juniper” olarak isimlendirdiği yenilenmiş Model Y’nin fotoğrafına baktığımızda aracın ön ve arka kısmının kapatıldığını görebiliyoruz. Bu da bu kısımlarda tasarım değişikliği yapılabileceğini gösteriyor. Görüntü, ilk olarak “JackIJack” isimli Reddit kullanıcısı tarafından paylaşıldı.

Üstü kapalı olsa da öndeki değişiklikler anlaşılabiliyor. Tıpkı Model 3’ün bu sene başında yenilenmiş versiyonu gibi daha düz, farların biraz daha aşağıya çekildiği alçak görünümlü bir ön tarafla karşılaşabiliriz. Bu değişikliğin otomobilin daha şık görünmesini sağlaması da mümkün. Model 3’ün SUV versiyonu gibi mi duracağı da büyük merak konusu.

2025’te tanıtılacak

2023’te dünyanın en çok satan arabası olan Model Y’nin yeni versiyonuyla ilgili bildiklerimiz bu kadar. Elon Musk’ın haziranda yaptığı açıklamalara göre aracı bu yıl değil 2025’te yollarda göreceğiz. Musk, bu yıl tanıtılacağına dair bilgilerin yanlış olduğunu ve satışlara zarar verdiği için insanların bu söylentiyi yaymaması gerektiğini ifade etmişti.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu