ADATA akıllı televizyonlara yönelik yeni depolama ürününü duyurdu

Bugün oturma odasındaki televizyonlarda da depolama kapasitesi gereksinimi ortaya çıkmaya başladı. Gerek akıllı televizyonlar gerek uydular gerekse de internet tabanlı set üstü TV kutularında içerikler kayıt edilebiliyor.

ADATA HM800 özellikleri

Kullanıcılar televizyondan uzak kaldıkları saatlerde kayıt uygulamasını ayarlayarak programlarını kaçırmamış oluyorlar. Kayıt uzun müddetler devam ettiğinde ise depolama muhtaçlığı da artmaya başlıyor.

7200RPM sınıfındaki ADATA HM800 harici depolama ünitesi USB 3.1 üzerinde TurboHDD isminde bir transfer teknolojisi kullanıyor. Kaynakları tahlil eden sistem en verimli bilgi transferini ayarlıyor. Böylelikle USB 2.0 standardından daha süratli bir transfer elde ediliyor ve 250MB/s düzeylerine çıkabiliyor.

4TB, 6TB ve 8TB kapasitelere sahip olan ADATA HM800 depolama ünitesi televizyon odaklı lanse edilse de PC ve konsollar için de tek tuşla yedekleme yapabiliyor yahut oyunları saklayabiliyor. AES 256-bit şifreleme ile dataları saklayan ADATA HM800 harici depolama ünitesi yakın vakitte piyasada olacak.

 

Başa dön tuşu