İkinci nesil HomePod duyuruldu: 299 dolar fiyat etiketine sahip

Akıllı ev eserlerine yıllar evvel giriş yapan Apple, birinci jenerasyon HomePod eseri ile dikkatlerini üzerine çekmeyi başarmıştı lakin aygıtın yüksek fiyatı, satışları makus etkilemişti ve eserin iptal edilmesine sebep olmuştu. Bir müddettir HomePod küçük aygıtları ile devam eden Apple, yepyeni boyut HomePod’u canlandırdı.

Önceki jenerasyon ile tıpkı dizayna sahip

İkinci jenerasyon HomePod, tasarım açısıdan özgün HomePod ile hemen çabucak aynı. Gece yarısı siyahı ve beyaz renk seçeneklerine sahip olan aygıt 4 inçlik yüksek gezinimli bir woofer, 5 adet tweeter ve 4 adet mikrofona sahip. HomePod mini’de kullanılan S5 çipi ise S7 ile değiştirilmiş. Dolby Atmos ve uzamsal ses teknolojilerini de destekleyen aygıt Siri ile entegre çalışıyor ve Matter standartını destekliyor.

Apple, S7 çipi ile HomePod’un yazılımsal olarak birçok optimizasyona sahip olacağını belirtiyor. Eser, ortama ve müziğe göre ekolayzer ayarlarında değişiklik yaparak her vakit en kaliteli müzik tecrübesini sunmayı amaçlıyor. Ayırca S7 çipi ile HomePodi bulunduğunuz odanın yansımalarını dikkate alarak ses bileşenlerini ayarlıyor ve en kaliteli akustik deneyimini sunmayı amaçlıyor. 

Yeni jenerasyon HomePod sıcaklık ve nem sensörüne sahip

Bütün bu yeniliklerin üzerine yeni jenerasyon HomePod, sıcaklık ve nem sensörü ile birlikte geliyor böylelikle aygıt, içinde bulunduğunuz odanın bilgilerini gerçek bir formda sizinle paylaşabiliyor. Ayrıyeten aygıt, öbür Apple aygıtları üzere ses algılayıcısına sahip ve böylelikle karbon monoksit ve yangın alarmı üzere seslerde iPhone’unuza ikaz gönderebiliyor lakin bu özellik, bahar aylarında yayınlanacak bir güncelleme ile aktif edilecek.

Mükemmel ses kalitesi ve akıllı özelliklere sahip yeni HomePod 300 dolar fiyat etiketine sahip. HomePod, çıkışında ABD, Avusturalya, Kanada, Çin, Fransa, İtalya, Almanya, İspanya, Birleşik Krallık ve 11 ek ülkede satışa çıkacak. iPhone 8 ve üstü aygıtları gerektiren HomePod, aygıt rengi ile eşleşen kabloya sahip olacak.
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu