ADATA endüstriyel seviyede dayanıklı microSD kartlarını duyurdu

Son periyotta bilhassa güvenlik kameralarına yönelik olarak endüstriyel dayanıklılıkta microSD kartlar piyasaya çıktığını görüyoruz. Western Digital ve SanDisk’ten sonra ADATA da kendi markasını taşıyan microSD kartlarını duyurdu.

ADATA IUDD362 özellikleri

ADATA IUDD362 marka microSD kartlar SLC NAND bellek yani hücre başına bir bitlik bellek barındırıyor. Böylelikle kullanım ömrü ve performansı MLC yahut TLC belleklere nazaran daha yüksek oluyor.

Kartlar -40 derece ve 80 derece ortasında çalışacak formda tasarlanmış. Ayrıyeten suya, şoka, darbelere dayanıklılık da sunuyor. Kusur düzeltme, güç kesintisi algılama, otomatik raporlama üzere profesyonel seviyede yazılım müdafaaları mevcut. Böylelikle yalnızca güvenlik kameraları değil araç içi bilgi sistemi yahut kameralarında da kullanılabilecek.

SD 3.0 uyumlu kartlar yazma suratlarında 25MBps ve okuma suratlarında da 30MBps düzeylerine kadar çıkabiliyor. Bu 4GB ve 8GB kartlar için geçerli. 1GB ve 2GB kapasiteli kartlar ise bu düzeyin biraz altında kalıyor. Kartların kusurlar ortası vakti ise 3 milyon saat olarak belirlenmiş ve satışlar yakında başlayacak.  

Başa dön tuşu