Age Of Empires II: Definitive Edition bu sonbaharda gelecek

Microsoft geçtiğimiz yıl efsane olarak nitelendirilebilecek gerçek vakitli strateji oyununun, Age of Empires: Definitive Edition sürümünü piyasaya sürmüştü. Bu versiyon Microsoft’un daha yüksek çözünürlüklü dokuları içeren ve 4K grafik dayanağı de bulunan bir sürümdü. Yapılan açıklamaya nazaran klasik RTS oyununun yeni bir versiyonu daha yolda.

2019’un sonunda oyunseverlerle buluşacak

Bu usul strateji oyunlarından hoşlananlar için, Microsoft’un seriyi sürdürmeye devam ettiği görülüyor. Çünkü şirket E3 etkinliğinde, önümüzdeki sonbaharda Age of Empires II: Definitive Edition‘ı piyasaya süreceğini açıkladı. Bu oyun da, birinci oyundaki üzere gelişmiş grafik özellikleri ile gelecek. Microsoft’un oyunla ilgili yaptığı açıklamalarda: “Age of Empires II: Definitive Edition, şimdiye kadarki en tanınan strateji oyunlarından birinin 20. yıldönümünü çarpıcı 4K Ultra HD grafikler ve yenilenmiş ses efektleri ile kutluyor.” sözlerine yer verilmiş.

Gerçek vakitli strateji oyunlarına meraklı olan kullanıcılar için, Microsoft’un Age Of Empires serisini devam ettirmesi hoş bir gelişme. Oyun 2019 yılının sonlarında piyasaya sürülecek ve isteyen oyuncular Microsoft’un web sitesinden beta sürüme kayıt olabilecekler.

Başa dön tuşu