Android Q tabanlı EMUI 10 arayüzü ortaya çıktı

Huawei’nin kendi işletim sistemini geliştirmesiyle ilgili haberlere neredeyse her gün denk geliyoruz. Lakin yeni işletim sistemi, Android tabanlı EMUI’ın unutulduğu manasına gelmiyor. Firmanın Android Q üzerinde geliştirdiği EMUI 10 arayüzünden ekran imgeleri ortaya çıktı.

Arayüzde büyük değişimler yok

Haberimiz içinde de inceleyebileceğiniz ekran imgelerinde büyük değişimler görülmüyor. Bilhassa arayüzün EMUI 9.1 ile neredeyse tıpkı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat başta Android Q’nun yeni özellikleri olmak üzere birçok yeni yetenek eklenecek. Örneğin uygulama izinlerinde “Sadece uygulamayı kullanırken müsaade ver.” seçeneği buna bir örnek olarak verilebilir. Böylelikle konumunuzun art planda takip edilmesini engelleyebilirsiniz.

Buna ek olarak farklı bir kaynak da EMUI 10’ın karanlık mod açıkken nasıl göründüğüne dair ekran imgelerini paylaştı. Fotoğraflarda görebileceğiniz üzere arayüzün tamamı karanlık moda ahenk sağlıyor.

EMUI 10 arayüzünün beta sürümü kimi platformlarda paylaşılmaya başlandı bile. Telefonlarına yüklemeyi başaran Huawei kullanıcıları EMUI 10’un evvelki versiyona kıyasla çok daha hızlı olduğunu belirtiyorlar.

Başa dön tuşu