Apple, AirPods Studio üretimine başladı iddiası!

Tayvan ve Büyük Çin bölgesindeki yarı iletken, elektronik, bilgisayar ve bağlantı sanayileri için günlük bir gazete olan DigiTimes‘ın haberine nazaran; Apple’ın kablosuz kulaküstü kulaklığı AirPods Studio’nun üretimi Vietnam’da başladı.

Apple, AirPods Studio üretimine başladı iddiası!

Bilmeyenler için hatırlatalım; Apple, 2014 yılında Beats Electronics’i satın alarak kendi bünyesine katmıştı. Uzun vakittir ise Apple‘ın kendi kulak üstü kablosuz kulaklığını tasarladığına dair söylentiler konuşulmaya başlanmıştı.

Özellikle de son periyotta yapmış olduğu başarılı varsayım ve açıklamaları ile gündemden eksik olmayan Jon Prosser, bu bilgiyi doğrulamıştı. Hatta yeni kulak üstü kulaklığın ismi dahi açıkladı. Jon Prosser‘ın argümanına göre Apple‘ın yeni kulak üstü kulaklığının ismi Apple AirPods Studio olacaktı.

Bunun yanında MacRumors isimli internet sitesinde yer alan habere nazaran de Apple, yakın gelecekte baş bantlı kulaklık çıkarmaya hazırlanıyordu. AirPods Studio ismini alacak olan kulaklıklar sayesinde, çok daha profesyonel bir kullanım ve müzik tecrübesi yaşatması beklenen firmanın bu yıl içerisinde bu kulaklıkları tanıtması ve piyasaya sunması bekleniyordu.

ABD’li teknoloji devi Apple’ın, kısa vakit içinde duyurusunu gerçekleştirmesi beklenen kulaküstü kulaklığı AirPods Studio modeli hakkında artık de yeni bir sav ortaya atıldı. İddia Tayvan ve Büyük Çin bölgesindeki yarı iletken, elektronik, bilgisayar ve bağlantı sanayileri için günlük bir gazete olan DigiTimes tarafından gerçekleşti.

DigiTimes‘ın haberine nazaran; Apple’ın kablosuz kulaküstü kulaklığı AirPods Studio’nun üretimi Vietnam’da başladı. DigiTimes‘ın ise bu iddiayı, Apple’a yakın kaynaklar tarafından elde ettiği düşünülüyor.

AirPods Studio isimli kulaklıkların bugüne dek yalnızca iOS 14’te kendisini gösterdiğini ve iOS 14 işletim sisteminin içinde bulunduğumuz yılın sonbahar aylarında tanıtılacağını düşünürsek, kulaklıklar şu anda üretiliyor olsa bile, piyasaya sunulması yıl sonunu bulabilir.

Başa dön tuşu