Apple çok yakında yeni bir HomePod modeli tanıtabilir

Akıllı konut eserlerine giriş yapmak isteyen Apple, geçtiğimiz yıllarda HomePod’u tanıtmıştı. HomePod, birçok açıdan kaliteli bir akıllı hoparlör olsa da firmanın makus fiyatlandırması, eserin satışlarını başarısız kıldı ve firma 2021 yılında HomePod’u iptal etmek zorunda kaldı. Bu süreçte Apple, uygun fiyatlı HomePod küçük ile başarılı olsa da firmanın hayranları, özgün HomePod’un geri dönmesini istiyordu. Görünüşe nazaran Apple, sonunda isteneni yapacak.

Orijinal HomePod geri mi dönüyor?

Apple’a yakın kaynakları ile bilinen Mark Gurman, firmanın çok yakında yeni bir ‘’büyük’’ HomePod modeli tanıtacağını belirtti. Gurman, bu modelin ihtilal niteliğinde olmayacağı lakin daha uygun bir fiyata, yenilenmiş dokunmatik denetimlere ve Apple Watch serisinde kullanılan S8 çipine sahip olacağını belirtti. 

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo da Apple’ın 2023 yılının birinci çeyreğinde yeni bir HomePod modeli tanıtacağını belirtmişti. Bahsi geçen modelin ne vakit tanıtılacağı bilinmiyor lakin muhtemelen birkaç ay içerisinde tanıtılmış olacak.

Başa dön tuşu