Dünyanın İlk Yatay Katlanabilir 360 Derece Laptop’u: ACEMAGIC X1

ACEMAGIC, daha önce hiç görmediğimiz bir tasarıma sahip X1 modelini tanıttı. Çift ekranlı cihaz, yatay olarak katlanabilen 360 derece bir laptop.

Gelişen teknoloji ile her yıl birçok ilginç ürün hayatımıza giriyordu. Birden fazla ekrana sahip dizüstü bilgisayarlar da bunun en iyi örneklerindendi. Şimdi de donanım üreticisi ACEMAGIC böyle bir cihazla karşımıza çıktı.

Şirket, ACEMAGIC X1 ismini verdiği yeni ürününü tanıttı. Bu cihaz, iki ekranlı. Ancak ASUS Zenbook Duo gibi çıkarılabilir klavyeli bir tablet benzeri bir cihaz değil. Direkt olarak çift ekranlı bir laptop.

Dünyanın ilk yatay katlanabilir 360 derece bilgisayarı ACEMAGIC X1’in nasıl özellikleri var?

Şirket, X1’i dünyanın ilk yatay olarak katlanabilir 360 derece bilgisayarı olarak nitelendirmiş. Buradan da anlayabileceğiniz üzere 360 derece dönebilen ekrana sahip. Bir benzeri olan, dikey katlanabilir GPD Duo’dan farkı da yatay olarak katlanması.

ACEMAGIC X1’e öyle ahım şahım özelliklere sahip bir laptop diyemeyiz. Ancak yenilikçi olması onu öne taşıyor ve çok performans istemeyen işler için uygun bir bilgisayar olarak karşımıza çıkıyor. Zaten bir iş bilgisayarı olarak tanımlanmış. Cihazda çift ekran çalışanların çok işine yarayacak iki adet 14 inçlik 1080p panel mevcut.

Diğer özelliklere baktığımızda iki yaşındaki işlemci 12. nesil Intel Core i7-1255U ile donatıldığını görüyoruz. İşlemciye 16 GB’lık DDR4 bellek eşlik ediyor. 1 TB’lık PCIe 3.0 SSD’yi de unutmayalım. USB-A ve USB-C portlarından 5Gbps transfer hızı destekliyor. Ayrıca video çıkışı için HDMI 2.0 da var. USB-C portlarından biri, sadece şarj için.

Tek eşsiz özelliği katlanabilir ikinci ekranı da değil. Şirket, X1 modelinin klavyesinin sol tarafına Steve Jobs’ın Whole Earth Catalogue’dan alıntıladığı “Aç Kal Budala Kal” sözünü altınla kazıdığını belirtmiş.

ACEMAGIC X1 hakkında paylaşılan detaylar bu kadar. Tüm özellikleri açıklanmadı. Fiyatının ne kadar olacağı ve ne zaman piyasaya sürüleceği de henüz belli değil.

AMD Hayranlarının Rüyalarına Girecek MSI TITAN 18 Pro Ryzen Edition Duyuruldu: Fiyatıyla Üzecek

Başa dön tuşu