Apple daha fazla iPhone 15 Plus satabilmek için iPhone 15 Pro’nun fiyatını artıracak

LeaksApplePro daha evvel iPhone 13 Pro Max’in birinci hakikat manzaralarını paylaşmıştı. Muteber kaynak bu defa iPhone 15 Pro‘nun fiyat etiketi konusunda değerli ayrıntılar verdi.

LeaksApplePro’ya nazaran Apple bu yıl iki adet 6.1 inçlik ve iki adet 6.7 inçlik model çıkaracak. Kendisi ayrıyeten iPhone 14 Plus satışlarının zayıf olduğu bir ortamda şirketin iPhone 15 Plus satışlarını artırmak için ne yapmayı planladığını şu sözlerle anlattı:

“Apple, iPhone 15 Plus’ı öbür üç modelle birlikte piyasaya sürecek. Fiyatı, boyutu vs. aynı olacak. Apple’ın yapacağı şey, iPhone 15 Pro’nun fiyatını yükselterek satışları artırmak.

iPhone 14 Plus ile ilgili en büyük sorun, birçok müşterinin 100 dolar daha fazla ödeyerek Plus yerine iPhone 14 Pro almayı mantıklı bulmasıydı. Çözüm basit: iPhone 15 Pro’nun fiyatını yükseltmek.

Bu sayede iPhone 15 Pro isteyen alıcılar tekrar de onu satın alırken, Plus ve Pro ortasında kararsız kalanlar büyük ihtimalle Plus‘ı tercih edecek.”

iPhone 15 Ultra ne kadara satılacak?

LeaksApplePro, geçen yılın sonlarında iPhone 15 Ultra’nın 1.200 ya da 1.300 dolar olacağını, yani iPhone 14 Pro Max’ten 100-200 dolar daha değerli olacağını söylemişti. Yeni serinin Eylül ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu