Apple Music 60 milyon aboneye ulaştı

Çevrimiçi müzik servisi dendiğinde akla birinci gelen servisler Spotfiy ve Apple Music oluyor. Haliyle iki servis ortasındaki rekabet bir epey fazla. Apple Music bugün itibariyle 60 milyon aboneye ulaştığını açıkladı. Spotify ise geçtiğimiz Nisan ayından 100 milyon abone sayısını geride bırakmıştı.

ABD’de Apple Music önde

Apple Music, Spotfiy’a kıyasla daha yeni bir servis olduğu için birinci başlarda artış suratı epey fazlaydı. Lakin son vakitlerde biraz yavaşladı. Örneğin açıldıktan altı ay sonra 20 milyon üzere devasa bir sayıya ulaşılmıştı. Tekrar de Apple Music, Spotfiy’a göz dağı vermeyi başarıyor. Hatta ABD’de abone sayısı olarak Apple Music’in öne geçtiğini sizlere aktarmıştık.

WWDC 2019’da neredeyse yalnızca servislerden oluşan bir aktiflik gördük. Abonelik tabanlı hizmetlerine verdiğini kıymeti artıran Apple, iOS 13 ile birlikte Apple Music için de kimi duyurular yapmıştı. Şarkı sözlerini takip etme özelliği buna örnek olarak verilebilir.

Her ne olursa olsun Apple Music’in Spotify’ı yakalaması için hala uzun bir müddete gereksinimi var. Uygulama bazında bakıldığında Spotify’ın Windows ve Android’e sunduğu rahatlığın, Apple Music ile yakalanamadığının da altını çizmek gerek. Yani Apple daha fazla şahsa ulaşmak istiyorsa uygulamaları üzerinde daha fazla çalışması gerek.  

Başa dön tuşu