Apple TV uygulaması ve AirPlay 2, Samsung televizyonlara geliyor

Apple ve Samsung teknoloji bölümünün en önde gelen rakip şirketlerinden ikisi. Her ne kadar rekabetleri kıyasıya bir biçimde devam etse de, her iki şirket de birbirleriyle çalışmanın yararlarını bildikleri için bunu sürdürüyorlar. Bunun son örneği ise Samsung’un yakın bir vakitte 2019 model akıllı televizyonlarına, Apple TV uygulaması ve AirPlay 2‘yi getireceğini açıklaması.

Kullanıcıların yayın alternatifleri genişleyecek

Samsung Electronics’in önde gelen yöneticilerinden biri olan Won-Jin Lee, bu değerli bahis ile ilgili yaptığı açıklamalarda: “Son on yılda, Samsung, Smart TV platformumuzda tüketicilere en geniş yelpazedeki içeriği sunma konusunda ön saflarda yer aldı. Apple TV uygulamasını bir Smart TV platformuna entegre eden birinci TV üreticisi olan Samsung, müşterilerimize bugün mevcut en büyük ekranlarda Apple TV uygulaması tecrübesi sunmaya devam ediyor.” tabirlerini kullandı.

Peki bu gelişme müşteriler açısından ne manaya geliyor? Bir Apple TV‘ye sahip olmayanlar, Apple TV uygulamalarına erişebilecek, TV gösterilerini ve sinemaları Samsung akıllı televizyonunda izleyebilecek. Ayrıyeten Apple TV uygulaması, kullanıcılara öbür akış servislerine abone olmak için erişim de sağlayacak. Tüm bunlara ek olarak AirPlay 2 desteğiyle, kullanıcılar iOS veya Mac aygıtlarından direkt Samsung TV‘ye içerik aktarabilecekler.

Başa dön tuşu