Apple TV+ yayın hayatına resmen başladı! İşte fiyatı!

Apple’ın geçtiğimiz periyotlarda duyurmuş olduğu yeni görüntü akış hizmeti Apple TV Plus resmen faaliyete başladı. Şu an için hudutlu sayıda içeriğe sahip olan hizmetin kısa müddet içinde büyüyerek Netflix ve Amazon karşısında daha güçlü bir rakip olacağı iddia ediliyor.

Apple TV+ yayın hayatına resmen başladı! İşte fiyatı!

Apple’ın dizi/film abonelik servisi Apple TV+ yayın hayatına resmen başladı! Netflix ve Amazon üzere öbür platformlar, daha evvel beyaz perdeye giren yahut televizyonlarda yayınlanan dizileri de izleme imkânı sunuyor, ancak Apple TV+ rakiplerinden farklı olarak kullanıcılarına sadece Apple tarafından üretilen yepyeni içerikler sunacak.

İçeriklere milyarlarca dolar ödeyen Netflix‘in 150 milyondan fazla üyesi olduğunu düşünürsek, Apple‘ın rakibi karşısında bu manada çok önemli çalışmalar yapması kural üzere görünüyor.

Apple TV+ platformunun ABD fiyatının aylık 4.99 dolar olarak belirlendiğini ve  100’den fazla ülkede yayına başladığını ayrıyeten belirtelim. 10 Eylül’den itibaren yeni bir iPhone, iPad, iPod touch, Apple TV, yahut Mac modeli satın alan müşteriler bir yıl boyunca fiyatsız Apple TV+ üyeliğinden faydalanabiliyor. Diğer kullanıcılar ise 7 günlük fiyatsız deneme mühletinden sonra ayda 4.99 dolar ödeyerek hizmetten faydalanabilecek.

Apple tarafından yapılan açıklamaya nazaran platform 40 lisanda altyazı ve dublaj imkânı sunuyor.

Apple TV+, şu an için Türkiye’de yayına sunulmuş değil. İlerleyen vakitte Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında da net bir açıklama yapılmadı. Bu manada rastgele bir gelişme yaşanırsa siz bedelli okuyucularımız ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Başa dön tuşu