Apple yeni Mac Pro bilgisayarını tanıttı

Apple’ın geliştiriciler konferansı olan WWDC 2019 ABD’de dün itibariyle kapılırı açtı. Bilhassa yazılım alanındaki birçok yeniliğin tanıtıldığı aktiflikte Apple tıpkı vakitte birtakım donanım eserlerini de duyurdu. Bunlardan biri olan yeni Mac Pro, rendeye benzeyen farklı tasarımı ve yüksek donanım gücü ve elbette bir Apple klasiği olarak yüksek fiyatı ilye dikkat çekiyor.

Apple yeni Mac Pro bilgisayarını tanıttı

Yeni Mac Pro, 28 çekirdeğe kadar takviye veren Intel Xeon işlemcisi, 1.5 TB RAM, sekiz adet PCIe genişleme yuvası ve üç adet Apple Afterburner hızlandığı karta sahip. Eserle birlikte tanıtılan Pro Display XDR ise P3 renk genişliği, 10 bit renk dayanağı, 1600 nit ekran parlaklığı ve 1.000.000:1 kontrast oranı ve 6K takviyesi 32 inç ekrana sahip.

Daha çok profesyonellere hitap eden Mac Pro, 8K görüntüleri düzenleme takviyesi ve 12 adet RAM yuvası ile 1.5 TB’a kadar RAM takviyesi sunması üzere fantastik özelliklerle donatılmış.


Apple yeni Mac Pro fiyatı

Özellikleri kadar fiyatı ile da fantastik bir aygıt olan yeni Mac Pro’nun ABD’de 6 bin dolardan başlayan fiyatlarla satılacağı açıklandı. Pro Display HDR ise 4999 dolardan satışa sunuluyor. Her iki eserin de sonbahar aylarında piyasaya süreleceğini belirtelim.

Apple yeni Mac Pro Türkiye fiyatı ne olur?

Dolar kuruna nazaran yaptığımız hesaba nazaran Mac Pro’nun Türkiye fiyatının 40 bin TL’den başlayacağını iddia edebiliriz. Bu fiyatlarla yalnızca profesyonel kullanıcılara hitap eden modelin seçilen donanıma nazaran fiyatının artacağını da belirtelim.

Başa dön tuşu