Apple’ın ucuz fiyatlı AirPods’undan haber var: Fiyatı belli oldu

Amerikalı teknoloji devi Apple, rekabet içerisinde olduğu her dalda listenin en başında olmaya alışmış bir isim. Bugüne kadar akıllı telefon, tablet ve akıllı saat pazarlarında bunu çarçabuk başarabilen şirket, kelam konusu pazar kablosuz kulaklık olduğunda gayelerine ulaşmakta zorlanıyor.

Bu durumun temel sebebi ise, Apple’ın yüksek fiyat siyasetinin kulaklık pazarında karşılık bulmuyor olması. Zira kulaklıklar tablet, telefon ve akıllı saatler kadar göz önünde değil ve onlar kadar statü göstergesi de olamıyor. İşte bu nedenle kullanıcılar daha uygun aygıtlara yöneliyor ki bu alanda onlarca farklı seçenek var.

Apple’ın ucuz fiyatlı AirPods’undan haber var: Fiyatı aşikâr oldu

İşte yüksek fiyat siyaseti uğruna kablosuz kulaklık pazarında kan kaybetmeyi göze alamayan Apple, bir müddettir daha uygun fiyatlı bir model üzerinde çalışıyor. Şimdi Apple tarafından rastgele bir açıklamaya mevzu olmayan lakin varlığını sızıntılar yoluyla öğrendiğimiz bu kablosuz kulaklığın haliyle ismi konusunda da bir mutlaklık yok. Lakin sızıntı dünyası bu kulaklık için şimdilik AirPods Lite ismini kullanıyor.

Apple’a yakınlığıyla bilinen ünlü duyumcu Ming-Chi Kuo ise, bu aygıtın fiyatının netleştiğini duyurdu. Kuo’ya nazaran Apple AirPods Lite 99 dolardan satışa sunulacak. Şu an en ucuz olağan AirPods’un satış fiyatının 129 dolar düzeyinde olduğu düşünüldüğünde, %25’lik fiyat indirimi birçok kablosuz kulaklık kullanıcısının ilgisini ziyadesiyle çekecektir.

Başa dön tuşu