ARCore destekleyen telefonlar listesine GM 9 Plus eklendi

Artırılmış gerçeklik ile yapılabilecekler neredeyse sınırsız. Sanal dünyayı gerçek hayatla kesiştiren bu teknoloji sayesinde kıyafet ve mobilya üzere eşyaları satın almadan evvel odanızda görebiliyorsunuz. Hatta oyunlar bile gerçek dünyaya iniyor. Bu tecrübesini Android telefonunuzda yaşamak için ARCore takviyesi gerekli. Ülkemiz üreticilerinden General Mobile’ın en yeni modeli GM 9 Plus da ARCore destekleyen aygıtlar listesine eklendi.

Her hafta yeni modeller

Google Play üzerindeki başta ARCore uygulaması olmak üzere, artırılmış gerçeklik tabanlı tüm uygulama ve oyunları yükleyebilmek için aygıtınızın listede olması gerekiyor. Neyse ki her hafta güncellenen liste şimdiden epey kabarık. Örneğin son eklenen telefonlar geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Pixel 3a ve Pixel 3a XL modelleriydi. Bugün ise Sharp AQUOS R3 ve General Mobile GM 9 Plus görüldü.

GM 9 Plus’ın ARCore takviyesi ile geleceği MWC 2019’daki tanıtımı esnasında esasen açıklanmıştı. Şubat ayında duyurulan aygıttan uzun müddettir ses çıkmıyor. ARCore listesinde görülmesi yakın vakitte raflara çıkacağının işareti olabilir. Lakin net bir şey söylemek şimdilik mümkün değil. Firmanın sitesinde hala “Çok Yakında” ibaresinden öteki bir şey bulunmuyor.

Başa dön tuşu