Asus Zenfone 6 dönen kamerayla geliyor

Asus, akıllı telefon pazarında tekrardan argümanlı firmalardan biri olmak istiyor. Zenfone 6 amiral gemisi de bu istek doğrultusunda tanıtılacak. Türkiye saati ile 21:00’da başlayacak aktifliğe az bir müddet kala, telefonun basın görselleri ortaya çıktı. Kamera kısmında değişik bir tahlil bizleri bekliyor.

Arkadan öne dönen kamera

Asus Zenfone 6’nın çerçevesiz ve çentiksiz dizaynla geleceği aslında biliniyordu. Fakat bunun hangi metotla olacağı konusu meçhuldü. Kimi sızıntılar çift taraftan kızaklı yapıya işaret ediyordu. Yeni görülen fotoğraflarda ise arkadan öne dönen kamera düzeneği mevcut. Bu sayede art kamera paketini ön kameraymış gibi kullanmanıza imkan tanınacak

Görsellerden fark edilen öteki özellik ise parmak izi sensörü. Günümüz amiral gemileri ekran üzerinden parmak izi okuma özelliğine sahipken, Asus art tarafa konumlandırılan sensör tahlilinde kalmayı tercih etmiş.

Cihazın daha evvel sızdırılan öbür özellikleri; Snapdragon 855 yonga seti, 5000 mAh batarya, 48 MP + 13 MP çift kamera, 3.5 mm kulaklık girişi, microSD hafıza kartı takviyesi halinde sıralanabiliyor. 21:00’da başlayacak aktifliği aşağıdaki görüntü üzerinden canlı izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu