HTC Vive ve Vive Pro ülkemizde satışa çıkıyor

HTC’nin sanal gerçeklik bölümündeki iki kıymetli silahı olan HTC Vive ve Vive Pro kaskları ülkemizde resmi kanal üzerinden satışa çıkıyor. Lansman Türkiye’nin birinci VR laboratuvarı VR First’ün bulunduğu Bahçeşehir Üniversitesi Galata Yerleşkesi’nde yapıldı.

HTC Vive özellikleri ve fiyatı

HTC’nin birinci kaskı olan Vive yaklaşık 3 yıldır piyasada. Kaskın 3.6 inçlik iki OLED ekranı toplamda 2160×1200 piksel çözünürlük sunuyor. Dahili mikrofonlu kulaklık yanında baş hareketlerini algılayan sensörler ve ön kamera yer alıyor.

Vive paketinin içerisinde bir kere şarj edilince 6 saate varan mühletlerle kullanılabilen kablosuz temaslı ve titreşimli geri bildirimli iki kontrolör ile iki tane tutturmalı baz istasyonu bulunuyor. HTC Vive 6499TL fiyat etiketine sahip.

 

HTC Vive Pro

Vive Pro modelinde ise ekran çözünürlüğü 2880×1600 piksel düzeyine çıkıyor. Etkileyici manzara kalitesinin yanı sıra, Vive Pro’da ayrıyeten gerçeklik hissini ve ses tecrübesini bir üst düzeye çıkartan, eskiye nazaran daha da konforlu bir kullanım sağlayan başlık üzerine konumlanmış ve yerleşik amfiye sahip yüksek performanslı kulaklıklar da yer alıyor.

Kutu içerisinde kulaklık, iki kablosuz kontrolör ve daha geniş oda ölçeği kapasitesine sahip iki uygunlaştırılmış SteamVR baz istasyonu bulunuyor. HTC Vive Pro Starter Kit 10.499 TL ve Vive Pro Fullkit ise 12.499 TL KDV dahil fiyat etiketleriyle satışa sunulacak.

 

Başa dön tuşu