Battlefield: Bad Company 3 yeni nesil konsollara geliyor

Henüz yeni jenerasyon konsollarla ilgili bir ayrıntı yok lakin oyun geliştirme çalışmaları başlamış durumda. Battlefield: Bad Company serisinin son oyunu yeni jenerasyon konsollara özel olarak hazırlanıyor.

Yeni fırsat

Daha evvel sızan bir bilgi PS5 konsolunun Zen 2 tabanlı bir işlemci ve Navi 20 grafik ünitesinden oluşan yarı özel bir APU barındıracağı, yanında da 24GB GDDR6 bellek olacağı argümanını gündeme getirmişti. Birebir sızıntı Battlefield: Bad Company 3 ile ilgili de bilgiler veriyor.

Üçüncü taraf bir oyun stüdyosu çalışanına ilişkin olduğu belirtilen sızıntı DICE imzasını taşıyan Battlefield: Bad Company 3 konsolunun PS5 ve yeni Xbox konsolu için hazırlandığını argüman ediyor. Şunu belirtmek gerek ki sızıntıların tarihi geçen yıl Aralık ayına gidiyor. Yani kimi kaideler değişmiş olabilir.

Yeni jenerasyon konsolların daha güçlü donanımları haliyle Frostbite oyun motorunun elde geçirilmesini sağlayacak. Bu da fizikî ve çevresel yıkım konusunda radikal gelişmeler sağlayabilir.

DICE tanınan bir geliştirici olmasına karşın son Battlefield oyunları ile tenkit oklarına gaye olmuştu. Bilhassa Battlefield 1 ve Battlefield V üretimlerindeki kusurlar oyuncu sayısının düşmesine sebebiyet vermişti. Uzmanlar Battlefield: Bad Company 3 ile bu tenkitlerin giderilebileceğini ve DICE’ın tekrar oyuncuların gönlünü kazanabileceğini düşünüyor.

 

Başa dön tuşu