BenQ, monitör modellerine metin okuma modu ekliyor

Teknoloji üreticilerinden BenQ, Amazon Kindle üzere e-kitap ve makale okumak için tasarlanmış aygıtlardaki özellikleri, önümüzdeki devirde piyasaya süreceği yeni monitör modellerine ekleyeceğini açıkladı. ePaper ismi verilecek olan bu mod, kullanıcıların ekrandan kitap, makale ve metin yüklü sayfaları okumalarını kolaylaştıracak.

Gözleri rahatlatacak

BenQ bu yaz birbirinden eşsiz özelliklere sahip iki farklı monitör modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. BenQ GL2480 ve GL2780 model numarasına sahip olan bu monitörler 24 ve 27 inç büyüklüğünde olacak ve ePaper görüntüleme modu içerecekler. Şirket yetkilisinin yaptığı açıklamaya nazaran ekran üzerindeki menüden erişilebilecek olan bu mod, gözlerde daha rahatlatıcı bir tecrübe sunmak için mavi ışığı kaldırıyor. Monitörlerde ayrıyeten kırmızı ve yeşili görmekte zorluk çeken kullanıcılar için yardımcı seçenekler de mevcut olacak.

ePaper modunun dışında monitörlerde olacağını bildiğimiz özellikler ise azamî 1.920 x 1.080 75 Hz çözünürlük, 1ms tepki müddeti ve 250 nit parlaklığa sahip olacakları. İki model de AMD FreeSync ve Nvidia G-Sync‘i dayanağı sunmacaklar ve bu da oyuncu odaklı monitörler olmayacaklarını gösteriyor. BenQ GL2480 ve GL2780, Ağustos ayında satışa sunulacak ve sırasıyla 149.99 dolar ve 179.99 dolarlık fiyat etiketine sahip olacaklar.

Başa dön tuşu