Redmi K20 Pro, bazı ülkelere Poco F2 ve Mi 9T olarak sunulacak

Redmi’nin uzun vakittir merakla beklenen amiral gemisi modelleri geçtiğimiz gün tanıtıldı. Açılır kapanır düzenekli Redmi K20 ve K20 Pro her vakit olduğu üzere fiyatıyla hayli tezli. Bu modellerin birtakım ülkelerde farklı isimlendirmeler ile çıkacağı kestirim ediliyordu. Xiaomi Twitter hesabından paylaşılan yeni Tweet iddiayı kuvvetlendirdi.

Mi 9T ve Poco F2

Oyuncu odaklı Black Shark’ı saymazsak Xiaomi’yi Redmi ve Pocophone olmak üzere kendisi dahil üç marka altında inceleyebiliriz. Hem Redmi hem de Pocophone uygun fiyat odaklı markalar olarak karşımıza çıkıyor. Bu bakımdan firmaların modelleri ortasında nasıl bir gruplandırma olacağı merak konusuydu. Çabucak akabinde Redmi K20 Pro’nun Poco F2 olarak geleceği sızıntıları duyuldu. Ek olarak Mi 9T ismi için sertifika alınması sebebiyle, Redmi K20 Pro’nun kimi ülkelerde de bu isimle sunulacağı varsayım ediliyor.

Xiaomi Twitter hesabından “Mi 9 ailesine yeni bir üye geliyor. Sizce ismi için K, I yahut T harflerinden hangisi seçilecek?” halinde bir gönderi paylaşıldı. Böylece Mi 9T modelinin resmiyet kazandığını söyleyebiliriz. Üstteki görselde Tweet ile paylaşılan fotoğrafı inceleyebilirsiniz. Görselin sol tarafında Mi 9, sağ tarafında Mi 9 SE ve ortasında ise gizemli telefon duruyor. Varsayım edebileceğiniz üzere ortadaki telefon Mi 9T olarak yine isimlendirilen Redmi K20 Pro.

Tabii ki elimizdeki sızıntılar oldukça güçlü olsa da Mi 9T’nin yepisyeni bir model olma ihtimali hala mevcut. Fakat yeniden paylaşımdaki “PopUpInStyle” yazısından anlaşılacağı üzere, her halükarda açılır kapanır mekanizmalı ve çerçevesiz/çentiksiz bir Mi 9T modeli bizleri bekliyor.

Başa dön tuşu