Call of Duty: Black Ops 5 bir sene erken gelecek söylentisi

Kotaku’da yayınlanan bir rapora nazaran Activison, 2020 yılında çıkması beklenen yeni Call of Duty oyununu geliştirime işini Treyarch’a verdi. Aslında Sledgehammer Games ve Raven stüdyolarının geliştirmeye başladığı oyun, söylenene nazaran iki stüdyo ortasındaki uyuşmazlıklardan ötürü Treyarch’a devredilmiş. Stüdyo çalışanları ortasında yaşanan uzun periyodik gerginlikler sonucunda Activision’ın duruma el koyduğu söyleniyor.

Activision’ın izlediği üç stüdyolu rotasyon siyasetinin da böylelikle bozulduğu ve olağanda üç yılda bir çıkan Black Ops serisine ilişkin oyunun, planlanan tarihten bir yıl evvel piyasaya sürüleceği söz ediliyor.

Sledgehammer Games ve Raven stüdyolarının geliştirmeye başladığı ve 2020 yılında çıkması beklenen yeni Call of Duty oyununun Soğuk Savaş periyodunu baz aldığı, imal sürecini devralan Treyarch’ın da birebir periyotta geçen lakin Black Ops serisine ilişkin bir oyun yaptığı belirtilmiş.

Adının Call of Duty: Black Ops 5 olacağı kestirim edilen oyunda, bir evvelki Black Ops’un bilakis tek oyunculu bir kıssa modu olacağı da söyleniyor. Sledgehammer Games ve Raven ise Treyarch’a bu süreçte takviye vermekle yetinecek.

Treyarch’tan tenkit sesleri yükseliyor

Activision’ın aldığı bu karar sonrasında Treyarch stüdyosunda da farklı seslerin yükseldiği ve çalışanların; olağanda üç sene olan oyun geliştirme mühletinin, iki seneye indirilmiş olmasından duydukları düşünceyi dile getirdiği belirtiliyor.

Oyunun çıkış tarihi göz önünde bulundurulduğunda, günümüz kuşak konsollarının yanında yeni kuşak konsollar içinde piyasaya sürüleceğini kestirim etmek güç olmayacaktır. Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin.

Başa dön tuşu