Corona Virüsü ile mücadeleye bilgisayarınızdan başlayın!

Türkiye’de ortaya çıkan birinci Corona virüs olayının duyurulmasıyla birlikte salgına karşı alınması gereken tedbirler ehemmiyet daha da kazandı. Ortak kullanım alanlarında ve kapalı yerlerde bulaşıcılık riskinin artmasına yönelik ferdî hijyen kuralları ve ellerin tertipli dezenfeksiyonu kişisel tedbirler ortasında öne çıkıyor.

Bunun yanı sıra sürekli temas halinde bulunulan yahut sıkça kullanılan objelerin sistemli aralıklarla temizlenmesi virüsün bulaşmasını engellemek açısından büyük değer taşıyor.

Telefon, klavye ve mouse üzere gün içinde sıkça ve uzun mühlet kullanılan aygıtların temizlenmesinin virüsün yayılımını yavaşlatmak için tesirli olacağına işaret eden Monster Notebook Kurumsal Bağlantı Yöneticisi Kayra Keri Küpçü, hususla ilgili yaptığı açıklamada: “Çeşitli sıhhat kuruluşları ve uzmanlar tarafından yapılan tüm bilgilendirmelerde el hijyeninin kıymetine dikkat çekiliyor. Uzmanlara nazaran Corona virüsü cansız objeler üzerindeki hayatını sürdüremiyor, fakat telefon, bilgisayar, klavye, mouse, oyun aksesuarları üzere çok sık kullandığımız ve bilhassa ortak paylaşılan aygıtlar virüs üzere çeşitli hastalıkların bir bireyden başkasına bulaşma riskini artırabiliyor.

Bu yüzden bu aygıtların çok sık temizlenmesini ve pak tutulmasını öneriyoruz. Bilhassa ortak kullanım alanları, ofisler, oyun merkezleri üzere paylaşımlı yerlerdeki bilgisayarların paklığı için çeşitli mikrofiber bezler, aygıtlara ziyan vermeyecek dezenfektan özellikli solüsyon spreyler kullanılmalı, gün içinde nizamlı aralıklarla bu paklık yinelenmeli.

Elbette bu solüsyon spreylerin direkt aygıta püskürtülmeden, öncelikle beze sıkılarak kullanılması gerekiyor. Biz de Monster Notebook olarak tüm mağazalarımızdaki ve tecrübe alanlarımızdaki aygıtları her iki saatte bir dezenfekte ediyoruz. Ayrıyeten genel merkezimizdeki ofislerimizde de kullandığımız tüm aygıtların paklığını yapıyoruz. Çalışma alanlarımız ve mağazalarımız özel karışımlarla dezenfekte ediliyor.

Bu süreçte tüm çalışanlarımızı birinci günden itibaren sistemli olarak bilgilendirdik ve nasıl korunacaklarına dair bilgilendirici video gösterimleri gerçekleştirdik. Monster Notebook olarak toplum sıhhatini tehdit eden bu durumun en kısa vakitte sona ermesini temenni ediyoruz, tüm kullanıcılarımızın ve çalışanlarımızın kolay hijyen kurallara uyarak muhtemel bir salgının önlenmesine katkıda bulunacağına inanıyoruz” dedi.

Başa dön tuşu