Android Q Beta 4 güncellemesi durduruldu

Her vakit olduğu üzere yeni bir Android versiyonuna geçilmeden evvel Google tarafından beta programı başlatıldı. Android Q için altı basamaklı Beta süreci planlandı. Bu Beta sürümlerden üçüncüsü Google I/O 2019 etkinliğinde duyurulmuştu. Beta 4 ise iki gün evvel, yani 5 Haziran tarihinde kullanıcılara sunulmaya başlandı. Lakin Beta 4’ü yüklemeye çalışan Pixel kullanıcılarının telefonları, tekrar başlarken tepkisiz kalıp takıldılar.

“Sorundan haberdarız”

Google, resmi Reddit hesabı üzerinden meseleden haberdar olduklarını ve yükleme sürecindeki sorunu araştırdıklarını açıkladı. Neyse ki takılan aygıtları düzeltmek için güç tuşuna basılı tutarak kapatıp daha sonrasında olağan formda açmak kâfi oluyor. Kimi kullanıcılar ise kurtarma moduna girip reboot seçeneğini seçerek aygıtlarına tekrar başlatmayı başarabildiler.

Kısacası yaşanan problemler sebebiyle Android Q Beta 4 güncellemesi durduruldu. Haberimizin başında da görebileceğiniz üzere Beta 4’ün akabinde Beta 5, Beta 6 ve son olarak Final Android Q sürümünü görmeyi bekliyoruz. Yaşanan bu sorun zamanlamada sorun çıkarır mı şimdilik bilinmiyor. Büyük ihtimalle Google, kısa vakit içinde sorunu çözerek Beta 4’ü dağıtmaya devam edecektir.

Başa dön tuşu