CS:GO kaç GB? İşte Counter Strike Global Offensive sistem gereksinimleri (2023)

Valve tarafından geliştirilen CS:GO, günümüzün en tanınan birinci şahıs nişancı oyunları ortasında yer alıyor. 2012’de bilgisayarlar için çıkış yapan Counter Strike Küresel Offensive, çıktığı günden bu yana oyunseverlerin beğenilen bilgisayar oyunlarından. Haliyle oyunseverler de “Hangi bilgisayarlar CS:GO kaldırır?” diye merak ediyor. Gelin CS:GO sistem gereksinimleri nelermiş, yakından bakalım.

CS:GO sistem gereksinimleri (PC) 📋

CS:GO, düşük sistem ihtiyaçlarıyla 2023’te çabucak hemen her bilgisayar ve laptopun kaldırabileceği bir oyun. İşte PC için Counter Strike Küresel Offensive sistem ihtiyaçları 🔽 

Minimum sistem ihtiyaçları 💻

  • Ekran kartı: 256 MB yahut daha yüksek belleğe sahip bir ekran kartı
  • RAM: 2 GB
  • İşlemci:  Intel Core 2 Duo E6600 yahut AMD Phenom X3 8750
  • Depolama: 15 GB
  • İşletim sistemi: Windows XP ve üzeri
  • DirectX sürümü: DirectX 9 ve üzeri

CS:GO kaç GB depolama alanı ve RAM istiyor 💿

CS:GO, bilgisayar diskinde 15 GB yer kaplamaktadır. Ayrıyeten Counter Strike Küresel Offensive’in muhtaçlık duyduğu asgarî RAM ölçüsü da 2 GB.

CS: GO nasıl bir oyun 🔫

Counter-Strike: Küresel Offensive (CS:GO) bir first-person shooter (FPS) oyunudur. Oyuncular, terörist yahut polis kadrolarından birine katılarak, birbirleriyle çeşitli haritalarda çatışırlar. Oyunun gayesi, rakip grubu yok etmek yahut bir misyonu tamamlamaktır.

Örneğin, teröristlerin gayesi, bir bombayı belli bir bölgede patlatmakken, polislerin emeli ise bu bombayı etkisiz hale getirmektir. CS:GO, çok oyunculu modları ve birçok e-spor turnuvası ile popülerdir. Oyuncular, oyun mühletince kazandıkları para ile silah ve ekipmanlarını satın alabilirler.

CS:GO Künye 🎯

Tür Aksiyon
Geliştirici Valve
Çıkış Tarihi 21 Ağustos 2012
Çok Oyunculu
Türkçe Lisan Desteği
Puan ⭐⭐⭐⭐⭐ (4,8)
Platform Windows ve Mac bilgisayarlar
Fiyat Ücretsiz

CS:GO indir temasını ziyaret ederek, Mac ve Windows PC’nize oyunu fiyatsız olarak yükleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu