Daha verimli Xiaomi Amazfit Health Watch duyuruldu

Xiaomi’nin kendi akıllı bileklikleri kadar yan firması Huami’nin Amazfit marka giyilebilir aygıtları da epey tanınan. Firma her Mi Band etkinliğinde Amazfit marka saatler de duyurmayı ihmal etmiyor. Bu aktiflikte de yeni Amazfit Health Watch sahneye çıktı.

Amazfit Health Watch özellikleri ve fiyatı

Amazfit Health Watch kullanıcıların her anını gözlemleyerek acil durumlarda farklı yollarla bilgi göndermeyi sağlayan teknolojilere yer vermiş. Bu haliyle Apple Watch kurtuluş kıssalarını aratmayacak üzere görünüyor.

Akıllı saatte Huangshan No.1 özel işlemcisi kullanılıyor. ARM alternatifi RISC-V mimarisini temel alan işlemci verimlilik ve performansa odaklanıyor. Ayrıyeten üzerinde 4 çekirdekli bir yapay zekâ motoruna da yer verilmiş. Bu motor sensörleri ile kullanıcıda yaşanan düzensizlikleri algılayabiliyor.

Akıllı saat fitness kıymetlerinin takibi ve gelen bildirimlerin ekrana yansıtılması yanında nabız ölçme, uyku takibi ve 60 dakikalık ECG verisi depolayabilme özelliğine sahip. Ayrıyeten olağandışı nabız hareketleri ve düşme durumlarında dar IOT LTE bandını kullanarak Bluetooth irtibatı olmadan belli noktalara SMS verisi gönderebiliyor. Bunu eSIM üzerinden gerçekleştiriyor.

3ATM basınca güçlü olan Amazfit Health Watch, 7 güne kadar kullanım mühleti sunuyor. Modelin fiyatı 100$ olarak açıklandı.

 

Başa dön tuşu