Dahili tarayıcı ile Google’da oturum açmak yasaklanıyor

Uygulamalar içerisindeki dâhili tarayıcılar oturum açmak ve uygulama özelliklerini kullanmak için ülküdür. Çok sayıda toplumsal medya ya da farklı uygulamada kullandığımız Gmail ile oturum açma formülü, Haziran’dan itibaren kullanım dışı kalacak
Kullanıcılara karşı çok kolay yöneltilebilen bu yollar, Google tarafından gerçek bir oturum açma mı yoksa uygulama içerisi yetkilendirme mi ayırt edilemiyor. Makus niyetli şahıslar bu usulle kullanıcıların oturum açma bilgilerini, hatta iki kademeli doğrulama kodlarını bile çarçabuk ele geçirebiliyor. Google, bu durumların önüne geçmek için Haziran’da özelliğin kullanılmasını kökünden engelleyecek.

Yakın vakitte, sayfalarda ya da uygulamalarda oturum açmak için Google hesabınızı kullanmak istediğinizde bu linkler sizi Chrome, Safari ya da Firefox’a yönlendirerek süreci tamamlatacak. Teknoloji devi, geliştiricilere tarayıcı tabanlı oturum açmaya yönelmelerini ve burada sayfa URL’sini göstermelerini tavsiye ediyor. Bu yeni güvenlik tedbiri sayesinde phishing akınlarının azalması hatta ortadan kalkması umuluyor.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu