Mario Kart Hot Wheels yarış setleri duyuruldu

Oyun dünyasının vazgeçilmezlerinden birisi haline gelen Muhteşem Mario kendisine ilişkin bir ikramlık eşya ve oyuncak ekosistemine de sahip. Yeniden de Nintendo farklı kanallar üzerinden tanınırlığı arttırma çalışmalarına devam ediyor.

Mario Kart Hot Wheels özellikleri

Bir müddet evvel dijital ortama aktarılabilen yarış pistiyle gündeme getirdiğimiz Hot Wheels bu kere Harika Mario temasıyla karşımızda. Mario Kart Hot Wheels yarış setleri tanınan oyun serisinin karakter araçlarını Hot Wheels dünyasına getiriyor.

Nintendo ve Mattel arasındaki iş birliği kapsamında geliştirilen yeni setler Mario Kart oyunlarından ilham alıyor. Birbirine eklenebilen pek çok set ve onlarca farklı Mario Kart yarış otomobilleri iş birliği içerisinde yer alıyor.

 

1:64 boyutlarda geliştirilen metal araçlardan birinci olarak Mario, Yoshi, Luigi ve Bowser piyasaya sürülecek. Sonrasında Princess Peach, Koopa Troopa ve Toad karakterleri piyasada olacak. Vakitle tüm karakterlerin satışa sunulacağı söz ediliyor.

Yine set olarak Piranha Plant Slide, Thwomp Ruins ve Mario Kart Circuit Track birinci olarak piyasaya çıkacak. Sonrasında ilgiye nazaran yeni setlerin de piyasaya çıkacağı söz ediliyor. Ayrıyeten San Diego Comic-Con fuarına özel olarak bir Metal Mario aracının da satışa sunulacağı belirtiliyor.

 

Başa dön tuşu