Dayanıklılık odaklı Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 2 duyuruldu

Lenovo’nun ThinkPad ailesindeki dayanıklılık odaklı dizüstü modeli ThinkPad X1 Extreme yeni kuşağı ile karşımızda. Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 2 hem donanım hem yazılım tarafında dayanıklılık sunuyor.

Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 2 özellikleri ve fiyatı

Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 2 modeli 15.6 inçlik OLED ekranında 4K çözünürlük sunuyor. Ayrıyeten IPS LCD ve Full HD çözünürlük seçenekleri de var. Ekran HDR teknolojisi ile destekleniyor. Alüminyum alaşım ve karbon fiber ayrıntılar sayesinde dayanıklılık artıyor. Gövde 1.8Kg civarında bir tartıya sahip.

Donanım tarafında yeni modeli dokuzuncu kuşak Intel Core i9 işlemcilere sahip. Grafik tarafında ise GeForce GTX 1650 ekran kartı Max-Q dizaynında entegre edilmiş. 4GB GDDR5 belleğe sahip ekran kartı 1245MHz düzeyine çıkıyor ve 35W TDP pahası sunuyor. 64GB’a kadar DDR4 RAM ve 4TB’a kadar PCIe SSD seçenekleri mevcut.

 

Intel dTPM 2.0 yongası ile üst düzey güvenlik sunan model ayrıyeten parmak izi okuyucu, yüz tanıma özellikli kızıl ötesi web kamera ve ThinkShutter kamera kapağı üzere özelliklerle geliyor.

İki adet Thunderbolt 3 portunun yanında 2 adet USB 3.1 portu olan modelde 360 derecelik çift uzak alan mikrofonu, WiFi 6, SD kart okuyucu, opsiyonel Lenovo Pen Pro ekran kalemi üzere özelliklere sahip olan Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 2 için 1500$ fiyat etiketi belirlenmiş.

 

Başa dön tuşu