DJI aksiyon kamerası yakında geliyor

Ticari drone kesiminin önderi olsa da artan rekabet ve münasebetiyle düşen satışlar Çinli DJI’yı zorlamaya başladı. Firma Hasselblad satın alımı, drone modellerine entegre kamera, OSMO Pocket entegre kamera üzere adımlarla yavaş yavaş görüntüleme bölümünün nabzını yokluyor.

DJI aksiyon kamerası neler sunacak?

Sektörden gelen bilgilere nazaran firma bir aksiyon kamerası için hazırlıklarını sürdürüyor. Sızan görseller de dahil edilince DJI’ın GoPro HERO amiral gemisi aksiyon kameralarına karşılık niteliğinde bir eser hazırladığı anlaşılıyor. Kaynaklar da OSMO Pocket geniş açılı ve dengeleyici sistemli entegre kameranın temel alınacağını tabir ediyor.

Bazı kaynaklar DJI aksiyon kamerası sonrasında OSMO Pocket modelinin geri planda kalacağını düşünüyor. Bu bakımdan bir baltalama kelam konusu da olabilir ve firmanın buna nasıl bir strateji üreteceği bilinmiyor.

Aksiyon kamerası bölümü de aslında rekabetin ağır olduğu bir alan. GoPro markası son periyotta epey kan kaybetti. Bilhassa Xiaomi üzere fiyat-performans kameraları üst düzey oyuncuları hayli zorluyor. Kısada DJI yeniden büyük uğraş sarf edeceği bir alana girmiş olacak.

 

Başa dön tuşu