Dünyanın en hızlı ve güvenli şarj standardı duyuruldu: Birkaç dakikada tam dolum

Realme, 240w şarj standardı hakkında yeni bilgiler paylaştı. Şirketin yeni USB-C adaptörü, üç şarj pompasıyla sağlanan 20V/12A çıkış için özelleştirilmiş 12A şarj kablosu ile geliyor. Çift GaN bileşenine sahip ve son derece küçük. Kıyaslama olması açısından, 160W SuperDart adaptörüyle çabucak hemen birebir boyutta.

Gerçek vakitli sensörlerle takip

Realme’nin 240W şarj mimarisi, 20V/12A gücü -üç bağımsız şarj pompası aracılığıyla- 10V/24A’ya dönüştürüyor. Bu da iddia edeceğiniz üzere 2023 telefonlarında artık üç pil hücresi göreceğimiz manasına geliyor. 12A kablo, dört adet standart 21 AWG kablodan oluşuyor. Şarj süreci, rastgele bir tehlike olması durumunda gücü sınırlayacak 13 gerçek vakitli çalışan sensörle takip ediliyor. Şirket, şarj müdafaasının yanmaz materyaller ve sertifikalar içerdiğini söylüyor.

Pil sıhhatini koruyor

Realme, 1600 şarj döngüsünden sonra telefonun pil sıhhatinin en az %80’inin korunacağını garanti ediyor. Şirket, yakında tanıtacağı GT telefonuyla şuanki standardı (800 döngü) ikiye katlayan birinci marka olacak. Yeri gelmişken, yeni Realme GT telefon büyük bir soğutma alanına (toplam alan 6580 mm² ve birden fazla grafen levha bulunuyor) sahip olacak. Grafen levhalar, ağır kullanımda performansı muhafaza misyonunu üstlenecek, birebir vakitte harika süratli şarjdan kaynaklanan çok yükü azaltmış olacak.

Başa dön tuşu