En iyi kablosuz kulak üstü kulaklık modelleri – Şubat 2020

Günlük hayatımızda hayatımızı kolaylaştıran ve neredeyse vazgeçilmez eserler olarak bahsedebileceğimiz bluetooth kulaklıklar ile cep telefonumuzu elinizde tutmak zorunda kalmadan,farklı bir işle meşgulken bile müzik dinleyebiliyor telefon görüşmelerimizi gerçekleştirebiliyoruz.

Teknolojinin bizlere sunduğu en değerli teknolojik eserlerden biri olan Bluetooth kulaklığın en büyük avantajlarından birisi de trafikte rahatça telefon görüşmesi yapabiliyor olmak. Bilindiği üzere sürücü koltuğunda seyir halindeyken telefonla konuşmak trafik cezalarını da beraberinde getiriyor. Bir yandan telefonla konuşup bir yandan otomobil kullanmanın zorluğu da eklenince bluetooth kulaklığın bu manada büyük kolaylık sağladığını söylemek gerekiyor.

Bluetooth kulaklık almaya karar verdikten sonraki adım kulaklığı tek kulağınıza mı yoksa çift kulağınıza mı takmak istediğinizi belirlemek. Tek kulak için olan modelleri alırsanız tek kulağınız açıkta olduğu için bir yandan dış sesleri de duyabilirsiniz. Kulak içi ya da çift kulak olanlardan alırsanız kendinizi dış seslerden izole etmiş olursunuz.

Bluetooth kulaklık seçerken öncelikle rahatlık ve konfor ararız. Sonrasında ise gereksinimlerimizi karşılayıp karşılamadığı sorusunu yanıtlamaya çalışırız. Bluetooth kulaklık modelleri kullanım alanına nazaran sınıflandırılmış olsa da kıymetli olan birinci nokta ergonomik olmasıdır. Bu yüzden satın almadan evvel deneme talihiniz varsa kesinlikle kulağınızda deneyin.

Eğer kulaklığı iş için kullanacaksanız profesyonel modellerden almalısınız. Bu modeller genelde kulak askılı modellerdir ve üzerinde çağrıyı cevaplayabilmeniz için bir tuş bulunur. Bu kulaklıkları tercih etmeden evvel; kulak askısı kulağımı rahatsız ediyor mu? Üzerinde bulunan tuş rahat kullanılabiliyor mu? Mikrofonun pozisyon ayarı yapılabiliyor mu? Pil ömrü ne kadar? Üzere sorulara karşılık bulmalısınız.

Eğer Bluetooth kulaklık almaya karar verdiyseniz gürültü engelleme özelliğinin olup olmadığına dikkat etmeyi unutmayın. Bu özelliğe sahip kulaklıklar başkalarından biraz kıymetli olsa da şayet kulaklığı daha çok dış yerlerde kullanacaksanız tercihinizi bu modellerden yana kullanmanız sizin için daha yeterli olacaktır. Şayet telefonla çok az görüşme yapıyorsanız 1 güne kadar bekleme mühleti olan aygıtlar tercih etmeniz şarj sıkıntısından kurtulmanızı sağlar.

İşte Şubat ayı yeni fiyatlara nazaran piyasada satın alabileceğiniz en yeterli kablolusuz kulak üstü kulaklık modelleri;

HP Pavilion 600 (170-230 TL)

Motorola Pulse Escape (240-250 TL)

Philips SHB3075BK (330-350 TL)

Başa dön tuşu