Epic Games, hesap güvenliğini iki aşamalı doğrulama ve e-posta onayıyla arttırıyor

Kullanıcı hesaplarını korumak ismine ek güvenlik tedbirleri alan Epic Games, bugünlerin en tanınan oyunlarından Fortnite hesap sahiplerini güvenlik altına alıyor. Firma tarafından yayınlanan hesap güvenlik güncellemesine nazaran yakın vakitte metin tabanlı çok faktörlü doğrulama sistemi devreye girecek. 
Buna ek olarak, yeniden yakın gelecekte her yeni hesap açılışında e-posta doğrulaması zarurî tutulacak. Başlangıçtan beri bu güvenlik tedbirinin neden alınmadığı raporda belirtilmiyor lakin bu güncellemeler muhtemelen yakın vakitte gerçekleşen botnet hücumuyla ilgili. Bu taarruzda milyonlarca e-posta hesabı açığa çıkmıştı ve bunlarla Epic hesapları açılmıştı. Firma bu hesapları silmekle uğraşırken öbür yandan da oyuncuların güvenliklerini kendileri sağlamaları için de takviye veriyor. 
 
Epic son olarak ise kullanıcı şifrelerini Have I Been Pwned data bankasıyla kıyasladıktan sonra müsaade veriyor. Bu sayede kullanıcıların şifreleri tekraren kullanmaları engelleniyor ve makûs niyetli bireylerin internet üzerindeki sayfalardan bu şifreleri ele geçirmesi engelleniyor.

Başa dön tuşu