Epic Store’dan ardı ardına oyun alırsanız, hesabınız kilitlenebilir

 

Çiçeği burnunda oyun mağazası Epic Games Store, yapmış olduğu indirim kampanyasıyla dikkatleri üzerine çekmeye başarmıştı. Piyasaya sürülmüş yahut ön sipariş ile alınabilen onlarca oyuna yapılan indirim, oyuncuların mağazaya adeta akın etmesine neden olmuş ve 60 TL hatta 90TL’ye varan indirimler Türk oyunculara da ilaç üzere gelmişti.

Daha çok Steam mağazasından alışık olduğumuz bahsi geçen indirimler sayesinde istediği kadar oyunu uygun fiyata alabilen oyunculara yönelik Epic Store ise reaksiyon çeken bir uygulamayı hayata geçirmiş görünüyor.

Patrick Boivin isimli Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşımlara nazaran Epic, Boivin’in art geriye satın aldığı beş oyun nedeniyle hesabını kilitlemiş. Mağaza yöneticilerine nazaran alınan bu önlemin nedeni ise dolandırıcılık kuşkusu.

 

Boivin ise paylaştığı tweet’lerde reaksiyonunu biraz da sert bir biçimde lisana getirmiş. Kullanıcı yaptığı tenkitte, “Allahım ne kadar berbat bir mağaza! Satın aldığım beş ila elli dolar fiyat aralığında olan 5 oyun sebebiyle Epic Store, dolandırıcılık kuşkusuyla hesabımı kilitledi. Keşke, mağazanıza alışveriş sepeti seçeneği koymayı azıcık akıl edebilseydiniz.” sözlerini kullanmış.

Epic’in halkla münasebetler departmanından Nick Chester Game Revolution’a yaptığı açıklamada, “Bahsi geçen durum, hileli alışverişe karşı koyduğumuz kurallar kapsamında gerçekleşmiş. Misal problemleri yaşayanlar, vakit kaybetmeden müşteri hizmetlerimizle irtibata geçsinler.” hatırlatmasını yapmış.

Epic Store’dan alışveriş yapmayı düşünen takipçilerimizin de misal problemlerle karşılaşmamak ismine ihtiyatlı davranmasını tavsiye ediyoruz. Gelişmeler için lütfen bizi takip etmeye devam edin.

Başa dön tuşu