Samsung Galaxy Buds 2 Pro ile 360 derecelik ses kaydı yapılabilecek

Tam kablosuz kulaklık üreticileri rekabette öne geçebilmek ismine varsa taşınabilir aygıtları üzerinden birtakım avantajlar sunuyor ya da paydaşlıklar kurarak yazılım avantajları sağlıyor. Samsung da bunlardan birisi.

Samsung Galaxy Buds 2 Pro kullanıcılarına müjde

Samsung’un üst düzey tam kablosuz kulaklığı Galaxy Buds 2 Pro, aldığı son güncelleme ile kayıt konusunda kullanıcılara değerli bir avantaj sunacak. Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 kullanıcıları kulaklıklar ile 360 derece ses barındıran görüntüler kaydedebilecek. Profesyonel manada olmasa da bir konserdeymiş üzere mekânsal sesleri algılayabiliyorsunuz.

Bu özellik Galaxy S23 serisi ile başlayarak yeni Galaxy akıllı telefonlarında hazır olarak gelecek. Bununla birlikte hangi Galaxy telefonlara sunulacak ya da evvelki Galaxy telefonların akıbeti ne olacak şimdilik bilinmiyor.

Diğer bir yenilik ise Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 5 akıllı saatlerinin uzaktan deklanşör denetimi esnasında yakınlaştırma da yapabilecek olması. Kadranı çevirerek yahut parmak hareketi yaparak bu özelliği kullanabiliyorsunuz. Şubat ayında gelecek yeni özellik için rastgele bir model sınırlamasından bahsedilmemiş.

Başa dön tuşu