Escape From Tarkov dolandırıcılar tarafından Steam’de listelendi

Battlestate Games tarafından geliştirilen ve 2017’de piyasaya sürülen taktiksel birinci şahıs nişancı oyunu Escape From Tarkov, enteresan bir dolandırıcılığa sahne oldu. Günümüzde sadece kendi web sitesi üzerinden satışa sunulan üretim, dolandırıcılar tarafından Steam platformunda listelendi.

Escape From Tarkov dolandırıcılar tarafından Steam’de listelendi

Bildirilenlere nazaran dün sabah saatlerinde kullanıcılar, Battlestate Games’ten rastgele bir açıklamada yapılmadan Escape From Tarkov’un Steam’de satışa sunulduğunu fark etti. Bu bağlamda kendi web sitesinde 45 dolar fiyat etiketi ile kullanıcılara sunulan üretim, ülkemizde 382 TL’lik liste fiyatı ile büyük bir gündem yarattı. Lakin bu durum kısa sürdü diyebiliriz.

Üstte da görülebildiği üzere Steam sayfasında yer verilen ekran imgeleri, oynanış görüntüsü ve tüm bilgiler oyunun özgün olduğunu gösterse de, listelemenin uydurma ortaya çıktı. Bununla birlikte SteamDB’den alınan datalar, dolandırıcılar tarafından 2 boyutlu bir macera oyununun Escape From Tarkov’u taklit etmek için yavaş yavaş değiştirildiğini açığa çıkardı.

Henüz ne Steam ne de Battlestate Games yaşanan olay hakkında yorum yapmadı. Lakin uydurma oyun, an itibariyle Steam kütüphanesinden kaldırılmış durumda.

Başa dön tuşu