ETS 2’ye Türkiye haritası ekleniyor!

Ülkemizde de epey tanınan olan Euro Truck Simulator 2 oyununa değerli bir DLC (ek paket) geliyor. İçerisinde Bulgaristan ve Romanya ile birlikte Türkiye‘nin Trakya Bölgesi’ni de barındıran yeni bir harita güncellemesinin geliştirildiği duyuruldu. Road to the Black Sea isimli DLC için görüntü da paylaşıldı.

Bu yıl içerisinde yayınlanacak

Road to the Black Sea haritasının duyurusu yapılsa da yayınlanacağı net tarih belirtilmedi. Yalnızca 2019 yılı içinde geleceği söyleniyor. Ayrıyeten yeni DLC’nin Steam sayfası oluşturulmuş durumda. Fiyatının ne kadar olacağı konusunda ise rastgele bir bilgi yok. Haberimiz içerisinde görebileceğiniz görselde Türkiye ile özdeşleşmiş bina yapıları ve “bon market” üzere ayrıntılar dikkat çekiyor.

ETS 2 oyununun ülkemizde epey sevildiği düşünüldüğünde bu atılım için geç bile kalındığını söyleyebiliriz. Ayrıyeten İstanbul’un Avrupa yakasında son bulan harita kimi kullanıcıları üzecektir. Lakin oyunun geliştiricisi SCS Software için düzgün bir başlangıç olacak. Bu DLC sonrasında Türkiye’ye özel başka bir DLC gelebilir. Haberimiz içerisinde bahsettiğimiz görüntüde da cami ve üst geçit üzere farklı yapılar dikkat çekiyor. O görüntüyü aşağıdan izleyebilirsiniz. Yeni DLC’nin Steam sayfasına ise bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu