Fırsatı kaçıran The Callisto Protocol beklenen satışlara ulaşamadı

MK-Odyssey’e nazaran, The Callisto Protocol bütünüyle bir hayal kırıklığına dönüşmek üzere. Yayıncı Krafton’un hedeflediği satış sayılarına ulaşamayan oyun, tıpkı vakitte beklenenden düşük bir satış adedine erişti.

The Callisto Protocol beklentilerin altında kaldı

Strike Distance Studios tarafından geliştirilen ve Krafton tarafından yayınlanan The Callisto Protocol’ün geliştirilmesi için 162 milyon dolarından üzerinde harcama yapıldığı bildiriliyor. Bu devasa bütçe oyunun satışları tarafından karşılanamamış vaziyette. Oyunun geliştirilme sürecinde “Tiple A” düzeyinin de üstünü belirtmek için “Quadruple A” tabirleri kullanılmıştı. Zati bu dev bütçe de hiçbir masraftan kaçınılmadığının göstergesi.

Aktarılanlara nazaran 2 Aralık’ta çıkan The Callisto Protocol, toplamda 2 milyon satış gerçekleştirmiş. Hedeflenen satış ölçüsü ise 5 milyon adet. Karşılaştırma için, Resident Evil Village birinci altı ayında 6 milyon satış gerçekleştirmişti. En yanlışsız kıyaslama ise Dead Space remake’in çıkışı ve sergileyeceği performans ile olacak diyebiliriz.

Öte yandan oyunun beklentileri karşılayamamış olması The Callisto Protocol’ün berbat olduğu manasına gelmiyor. Çünkü Callisto Protocol PCGamesN’den 9/10, IGN’den 7/10 ve Gamespot’tan 5/10 dahil olmak üzere çok çeşitli puanlar aldı.

Başa dön tuşu