Fortnite sezon 9 yeni bir toplama etkinliği getiriyor

Son periyodun beğenilen üretimleri ortasında yer alan Fortnite oyunu için yeni dönem kısa bir mühlet evvel başlarken Battle Pass tarafında yeni bir toplama aktifliği göze çarpıyor. Fortbytes tüm dönem boyunca sürecek.

Fortnite dönem 9

Yeni dönemde Battle Pass sahibi olanlar Fortbytes ismindeki toplanabilir modülleri arayacaklar. Dönem sonuna kadar toplamda 100 kesimin biriktirilmesi gerekiyor. Modüller her gün bir tane olacak formda haritaya ekleniyor.

Tüm modüller toplandıktan sonra ortaya gizemli bir fotoğraf çıkacak. Sonrasında ise oyunların mükafatlar kazanacağı ve dokuzuncu dönemin sırlarını açığa çıkaracağı belirtiliyor. Dönemin birinci günü 18 adet kesim eklendi. Sonraki günler ise bu sayı 1 olacak.

Tilted Towers noktasını yıkan volkan patlaması ile tamamlanan sekizinci dönem sonrasında dokuzuncu dönem da heyecanlı başladı. Tilted Towers yerine oyuna Neo Tilted isminde yeni bir nokta eklendi. Ayrıyeten Mega Mall alanı da keşfedilmeyi beliyor.

Diğer taraftan Slipstreams ismindeki yeni rüzgâr tüneli oyuncuları süratli bir biçimde yeni bir noktaya taşıyor. Haritanın pek çok yerinde ortaya çıkan bu tüneller ile araçları da ilerletmek mümkün. Daha küçük boyutlu vantilatörler ise oyuncuları daha kısa uzaklıklara gönderiyor ve düşme esnasında hasara karşı koruyor.

Battle Pass ile birlikte ise Sentinel isminde bir temanın kilidi açılıyor. Yeniden 100 tier sonunda Rox isminde bir dış görünüm de ikram edilecek. Bunun dışında Combat Shotgun silahı, Clingers, Buried Treasure, Pump Shotguns, Poison Dart Traps, Scoped Revolvers, Suppressed Assault Rifles, Thermal Assault Rifles ve Balloons üzere pek çok eşya oyuna eklendi.

Son olarak 3 farklı hudutlu vakit modu olduğunu belirtelim. Trios modu 3 oyuncu ile yapılan bir battle royale müsabakası. Solid Gold ise tüm oyuncuları efsane silahlarla donatıyor. One Shot ise bir keskin nişancı tüfeği ve bandajla gayret etmenizi sağlıyor.

 

Başa dön tuşu