FromSoftware ve George RR Martin sunar: Elden Ring

Oyun dünyasının en sevilen stüdyolarından olan FromSoftware, Game of Thrones kozmosunun yaratıcısı George R.R. Martin ile bir ortaya geldi. Hidetaka Miyazaki ve George R.R. Martin’in kıssasını yazdığı yeni aksiyon RPG oyunu Elden Ring bugün E3 2019’da resmen tanıtıldı. İşte oyunun fantezi öğeleriyle dolu etkileyici tanıtım görüntüsü:

Elden Ring’in birinci tanıtım görüntüsü hem etkileyici hem de baş karıştırıcı olmuş. Tam da Hidetaka Miyazaki’den beklendiği üzere diyebiliriz. Görüntüde, uzun yıllar evvel parçalanmış gizemli bir yüzüğe dikkat çekiliyor. Ayrıyeten değişik karakter dizaynları, ürkütücü kollar ve yanan bir gökyüzüyle karşı karşıyayız.

İki dakikalık görüntü pek bir ayrıntı içermiyor fakat kelam konusu FromSoftware ve George RR Martin olunca heyecanlanmamak elde değil. Daha evvel ortaya çıkan kimi sızıntılarda Elden Ring’in FromSoftware’ın hazırladığı en büyük oyun olacağı konusunda birtakım sözler kullanılmıştı.

Japon oyun geliştiricisi FromSoftware, Dark Souls serisi, Bloodborne ve Sekiro üzere başarılı üretimlerle son yıllarda isminden çokça kelam ettirmeyi başardı. Geçtiğimiz mart ayında piyasaya sürülen Sekiro: Shadows Die Twice, kısa müddette dayanılmaz satış sayılarına ulaşmış ve genel manasıyla da ağır bir halde olumlu yorumlar almıştı. FromSoftware’in yeni oyununu tekrar büyük bir heyecanla bekliyoruz.

Elden Ring’in çıkış tarihi şimdi açıklanmadı.

Tanıtım yazısı:

Elden Ring, FromSoftware, Inc. ve Bandai Namco Entertainment Inc. tarafından geliştirilen; Hidetaka Miyazaki ve George R.R. Martin tarafından yaratılan bir dünya geçen bir fantezi aksiyon RPG macera oyunu.

FromSoftware Inc. lideri ve oyun direktörü Hidetaka Miyazaki; Armored Core, Dark Souls ve Sekiro: Shadows Die Twice üzere eleştirmenlerin beğenisini toplayan oyunları yönetmesi ile biliniyor.

New York Times’ın çok satanlar listesinde 1. sıraya yükselen George R.R. Martin; Buz ve Ateşin Müziği – Taht Oyunları, Hükümdarların Çarpışması, Kılıçların Fırtınası, Kargaların Ziyafeti ve Ejderhaların Dansı üzere eleştirmenlerin beğenisini toplayan romanlar ile biliniyor. Yazar-yapımcı olarak da The Twilight Zone, Hoş ve Nahoş ve çeşitli uzun metrajlı sinemalar ve denemeler üzerinde çalıştı. 

Başa dön tuşu