iOS 13 açığa çıkardı: iPhone 11, USB-C bağlantı noktası ile gelecek

Apple’ın iPhone’larda kullandığı özel Lightning konektöründen vazgeçip USB Type-C‘ye geçmeyi planladığını daha evvel duymuştuk. Şirket, 2019 iPhone modelinde yaygın olarak kabul görmüş bir ilişki noktası kullanmak ve kullanıcılarına aygıtlarını şarj etmek için daha uygun bir metot sunmak istiyor.
WWDC 2019 etkinliğinde tanıtılan iOS 13‘ün birinci beta sürümü, Apple’ın nitekim de Lightning’den USB Type-C’ye geçimeyi planladığını ortaya koydu. İOS 13 beta yüklü iPhone’un kurtarma modu animasyonu artık Lightning kablosunu göstermiyor. Bunun yerine ekrana USB-C konektörüne sahip bir kablonun geldiğini görüyoruz.

Bu yıl üç yeni iPhone çıkacak

iOS 13 beta’daki bu animasyon, yeni nesil iPhone’un nitekim de USB Type-C ilişki noktası ile geleceğini gösteriyor. Şirketin iOS 13’ü Eylül ayında, yani 2019 iPhone modellerinin tanıtılacağı ay yayınlaması bekleniyor.
Apple bu yıl toplam üç farklı iPhone tanıtacak ve hepsi mevcut modellerin devamı niteliğinde piyasaya sürülecek. Cupertinolu şirketin iPhone XS, XS Max ve XR modellerinin yükseltilmiş versiyonlarını çıkarması bekleniyor.

Başa dön tuşu