Galaxy S serisinde dönüm noktası: Galaxy S23+ son Plus modeli olabilir

TheElec internet sitesi haberine nazaran Samsung isminin sonunda Plus takısı bulunan Galaxy S serisi akıllı telefonlarını rafa kaldırabilir. Yani yakında çıkacak Galaxy S23 Plus’ın bu kapsamda piyasaya sürülen son model olma ihtimali var.

Yayınlanan raporda Galaxy S24 serisinin muhtemelen sırf standart sürüm ve üst düzey Ultra modelini içereceği belirtiliyor. TheElec bahisle ilgili olarak şunları söylüyor:

“Galaxy S24 projesi şu anda şirket içinde DM olarak anılıyor. DM1 ve DM3 olmak üzere iki alt projesi var. DM2’nin de olması gerekirdi lakin bu eksik. Evvelki Galaxy S modellerinin isimlerine bakılırsa DM1 standart Galaxy S24 ve DM3 ise Galaxy S24 Ultra olmalı. DM2 modeli muhtemelen planlanmıştı lakin daha sonra vazgeçildi.”

Samsung, Galaxy S22 Plus satışlarından hoşnut değil

Güney Koreli şirket düşük satışlar nedeniyle Plus modelini çıkarmayabilir. Samsung hakkındaki en emniyetli kaynaklardan biri olan Ice Universe, Galaxy S22 Plus’ın S22 serisi satışlarının sadece %17’sini oluşturduğunu ve Samsung’un bu durumdan pek hoşnut olmadığını söylüyor.

Her halükarda bu bilgiler şimdi resmi olarak doğrulanmadı ve Galaxy S24’ün piyasaya sürülmesinde hala çok uzun bir süre var. Kim bilir, tahminen Galaxy S23 Plus selefinden daha güzel satar. Yeni akıllı telefonlar 1 Şubat‘ta tanıtılacak.

Başa dön tuşu