Genshin Impact mobilde 4 milyar dolar gelire ulaştı

Mobilde en süratli 1 milyar dolara ulaşan ve Microsoft’un en büyük pişmanlığı olan Genshin Impact oyunu paraya doymuyor. Mobile çıktığı yalnızca iki yılda gelirlerini dörde katlamayı başardı.

Genshin Impact coştu

Kaliteli grafikleri ve açık dünyası ile oyun dünyasında beklenmedik bir muvaffakiyet elde eden Genshin Impact yapımı paraya para demiyor. 70 milyona yakın aylık faal oyuncusu olan imal iki yılda en çok kazandıran oyunlar ortasına girmeyi başardı.

İlk yılında taşınabilir tarafta 1 milyar dolar gelir elde eden Genshin Impact ikinci yılı geride kaldığında ise 4 milyar doları aşmış durumda. PlayStation tarafında da 2 milyar doları geçen oyun toplamda ise 7 milyar dolara yaklaştı.

Çin ve Japonya oyuncu kitlesinin ağır olduğu iki pazar. Yalnızca Çin’de 1.4 milyar dolar gelir elde edilirken Japonya’da ise 960 milyon dolara ulaşıldı. ABD’de 680 milyon dolar gelir oluşurken Güney Kore’de ise 250 milyon dolar oldu.

Gelir konusunda Fortnite ile yarışan Genshin Impact’in geliştiricisi MiHoYo 2021 yılında 2.87 milyar dolar gelir elde etti ve 4000’den fazla çalışanı bulunuyor. Muhtemelen bu yıl da en çok konuşacağımız oyunlardan birisi Genshin Impact olacak.

Başa dön tuşu