Google, 10 inçlik yeni akıllı ekranını tanıttı: Nest Hub Max

Nest Hub Max daha evvel sızdırıldığı için Google’ın I/O geliştiriciler konferasında yeni bir akıllı ekran duyurulacağına yönelik beklenti vardı. Şirket bugün Nest Camera, Google Home Max ve Google Home Hub’ın en uygun özelliklerini bir ortaya getiren 10 inçlik bir akıllı ekran tanıttı.
Nest Hub Max‘in kamerası olduğundan, konuttaki manzarayı akıllı telefona aktaran bir iç güvenlik kamerası olarak kullanılabiliyor. Ayrıyeten “Yüz Eşleştirme” olarak isimlendirilen bir özelliği de var. Böylece yalnızca yüzü tanıtılan şahsa takvim randevuları ve çalma listeleri üzere kişisel veriler sağlayabiliyor.

Google Nest Hub Max özellikleri ve fiyatı

Google, tüm yüz verisinin aygıtta yerel olarak depolandığını ve hiçbir halde buluta yüklenmediğini söyledi. Manuel olarak etkinleştirilebilen Yüz Eşleştirme özelliğini kullanıp kullanmamak büsbütün kullanıcıların kendi inisiyatifinde olacak.
Cihaz ayrıyeten öbür akıllı konut aletleri için bir denetim paneli olarak da kullanılabiliyor. Nest termostat yahut akıllı lambaları buna örnek verebiliriz. Ayrıyeten YouTube görüntülerini oynatabildiği üzere dijital fotoğraf çerçevesi vazifesi de görüyor. Google Duo aracılığı ile manzaralı arama yapabildiğini de ekleyelim.
Şirket, küçük mutfak televizyonu olarak da düşünilebilecek Nest Hub Max’in ne zaman piyasaya sürüleceğini açıklamadı. Fakat açılış konuşması sırasında 229 dolar fiyat etiketiyle yaz sonunda satışa sunulacağını belirtti.

Başa dön tuşu