Windows 10’da ortaya çıkan hata, bilgisayarın kapanmasını yavaşlatıyor

Windows 10 işletim sisteminde yeni ortaya çıkan bir yanılgı, sistemin kapanması yahut uyku moduna geçmesinin, beklenenden daha yavaş olmasına neden oluyor. Microsoft bu müddetin 2 dakikaya kadar çıkabileceğini belirtiyor.

Hata düzeltmesinin ne vakit yayınlanacağı açıklanmadı

Yazılım devine nazaran Windows 10’da meydana gelen bu yanılgı, USB Type-C denetleyicisinin uygulanma halindeki bir kusur nedeniyle, aygıtlar takılı yahut fişten çekildiğinde ortaya çıkıyor. Bu yanlışın şarj aygıtları da dahil olmak üzere tüm USB Type-C temas noktasına sahip aygıtlarda meydana geldiği belirtilmiş.
Microsoft çalışanı Philip Froese yaptığı bir açıklamada, Windows 10 yine başlatıldığında  USB Type-C aygıtının hala düzgün çalışacağını ve yavaş kapanmanın dışında diğer bir sorunun ortaya çıkmaması gerektiğini açıkladı. Microsoft, sorunun düzeltilmesi için ne vakit bir güncelleme yayınlayacağı konusunda ise şimdi bir bilgi vermiş değil. Güncelleme yayınlanana kadar, bilgisayarınızı süratli kapatmak için, kapat komutunu vermeden evvel USB Type-C aygıtını sisteminizden kaldırmanız tavsiye ediliyor.

Başa dön tuşu